Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków
W Domku dzieci uczą się świata według pedagogiki Montessori, ale wiemy też doskonale, jak ważne są zajęcia usprawniające rozwój ruchowy czy językowy. Dlatego proponujemy przedszkolakom zajęcia z rytmiki, języka angielskiego oraz zajęcia logopedyczne zarówno w grupach, jak i w razie potrzeb w terapii indywidualnej.
Język angielski
Istotną dla Nas formą zajęć językowych, jaką proponujemy przedszkolakom, jest nauka języka angielskiego. Pracujący z dziećmi nauczyciel pomaga Im przyswajać język świadomie. Prowadzi swobodną konwersację, proponuje gry, zabawy, rymowankim czy wierszyki, przy których dzieci świetnie się bawią. Język angielski obecny jest również podczas codziennych zajęć dzieci. Nauczyciel prowadzi z nimi swobodne konwersacje w dowolnej części dnia i w różnych sytuacjach, utrwalając tym samym umiejętności wcześniej zdobyte. Zajęcia prowadzą wyłącznie nauczyciele posiadający certyfikat potwierdzający znajomość języka.
Drugą formą zajęć językowych, jaką proponujemy przedszkolakom, jest nauka języka angielskiego. Pracujący z dziećmi nauczyciel pomaga im przyswajać język świadomie. Prowadzi swobodną konwersację, proponuje gry, zabawy, rymowanki czy wierszyki, przy których dzieci świetnie się bawią. Język angielski obecny jest również podczas codziennych zajęć dzieci. Nauczyciel prowadzi z nimi swobodne konwersacje w dowolnej części dnia i w różnych sytuacjach, utrwalając tym samym umiejętności wcześniej zdobyte. Zajęcia prowadzą wyłącznie nauczyciele posiadający certyfikat potwierdzający znajomość języka.
Rytmika i inne zabawy ruchowe według Montessori
Zajęcia ruchowe również opierają się na zasadzie swobodnego uczestnictwa. Celem rytmiki jest wsparcie rozwoju fizycznego, emocjonalnego, intelektualnego i oczywiście muzycznego.
Na tych zajęciach proponujemy dzieciom zabawy w rytm muzyki, grę na instrumentach, taniec oraz wspólne śpiewanie.
Więcej informacji chętnie udzielimy Państwu na miejscu. Zapraszamy do kontaktu z przedszkolem, które mieści się przy ul. Rzeźbiarskiej 28 w warszawskiej dzielnicy Wawer.
Logopedia
Logopeda pracujący z naszymi dziećmi prowadzi przesiewowe badania logopedyczne, które mają wykazać ewentualne nieprawidłowości w rozwoju mowy przedszkolaków. Jeśli logopeda stwierdzi, że dziecko potrzebuje jego wsparcia, proponuje indywidualne spotkania i wspólną pracę nad rozwojem mowy.
Więcej informacji chętnie udzielimy Państwu na miejscu. Zapraszamy do kontaktu z przedszkolem, które mieści się przy ul. Rzeźbiarskiej 28 w warszawskiej dzielnicy Wawer.
Przebywanie na dworze
Własny ogród i bliskość lasu powodują, że znaczną cześć dnia przebywają na dworze.
Spędzanie czasu na zewnątrz jest istotne dla dziecka, ponieważ jest prawdziwym zetknięciem ze światem oraz zjawiskami przyrodniczymi. Jest to również bardzo ważny dla dzieci czas nawiązywania kontaktów społecznych i ćwiczenia umiejętności komunikowania własnych potrzeb.
Zależenie od pory roku przeważnie dzieci spędzają na dworze pomiędzy 1,5 h (jesień-zima)
a 4,5 h (wiosna-lato). Na zewnątrz przedszkolaki wychodzą codziennie, zatrzymać Nas w środku może jedynie ogromna ulewa lub wichura. Dla dzieci rutyna jest bardzo istotnym czynnikiem poczucia bezpieczeństwa, zaś rytuał ubierania i wychodzenia do ogrodu stanowi nieodłączoną część tego procesu.
Porozumienie bez Przemocy (NVC)
Istotą Porozumienia bez Przemocy (NVC) jest nastawienie na obserwacje, nazywanie uczuć, uzewnętrznianie potrzeb oraz poszukiwanie drogi, która zaspokoi Nasze, bądź innych potrzeby.
Relacje opieramy na umiejętności słuchania, równości i wzajemnym szacunku bez krytyki oraz ocen. Nagrody i kary są zastąpione kontaktem, troską, zainteresowaniem,
dostrzeganiem i uważnością.
Jest to forma komunikacji, którą posługujemy się naturalnie i na co dzień zarówno do dzieci, jak i między dorosłymi.
Warsztaty dla rodziców
- Prowadzimy zajęcia w ramach „Otwartej pracowni”. Jest to dzień, kiedy dzieci zapraszają swoich rodziców, aby pokazać, jak pracują z wybraną przez siebie pomocą. Jest to cykliczna aktywność bardzo lubiana zarówno przez dzieci, jak i rodziców. W końcu, kto by nie chciał zajrzeć przez dziurkę od klucza i zobaczyć, z czym pracuje Jego pociecha?
- Kolejną ofertą skierowaną dla rodziców, jest tzw. „Cicha Podróż”. Jest to wieczór, podczas którego rodzice wcielają się w rolę dziecka i z Jego perspektywy, poprzez doświadczanie, odkrywają wszystkie zakamarki, po których poruszają się przedszkolaki na co dzień. Naturalnie podczas takiego wydarzenia nie może zabraknąć pysznego jedzenia i napojów.